O nás

Naše vinařství založil v roce 2004 Milan Očenášek a navázal tak na rodinnou tradici pěstování vinné révy a výroby vína. Najdete nás v jihomoravské obci Moravský Žižkov v okrese Břeclav. Jsme malé rodinné vinařství, o chod se stará převážně jeho zakladatel a podle potřeby přispívají svým dílem i ostatní členové rodiny.

Moravský Žižkov patří do vinařské podoblasti Velkopavlovické. Je to rozlohou vinohradů největší podoblast České republiky.  Obhospodařujeme 3ha vinic, které se rozkládají hlavně ve viničních tratích Moravského Žižkova (Slovenské, Stará hora, Sahary) a také Velkých Bílovic. Část hroznů vykupujeme od osvědčených dodavatelů.

Provozovna sídlí v Moravském Žižkově, vinný sklípek po dědečkovi máme v nedalekých Velkých Bílovicích. Jde o starý kvelbený sklep postavený kolem roku 1820. Provádíme zde degustace pro max. 15 osob, pro větší skupiny  v penzionu v Moravském Žižkově.

Základem úspěchu jsou kvalitní hrozny z vlastních vinic a poctivá práce ve sklepě. Při výrobě využíváme tradiční postupy i moderní technologie. Důraz klademe na šetrné zpracování hroznů. Chceme, aby naše vína byla lehká, ovocitá a harmonická a aby chutnala nám a hlavně našim odběratelům.